„Mówią o AAC na INDUSTRIALU” 10 września, godz. 14:00, Warszawa ul. Ordona 2A

www.customcult.pl
Skąd Stowarzyszenie „Mówić bez Słów” na motocyklowej imprezie? Cóż łączy AAC z custom’em zapytacie? Hmmm…tylko pozornie niewiele.
Custom – z angielskiego oznacza coś niestandardowego, robionego na zamówienie, bardzo indywidualnego. Customem określa się najczęściej motocykl tworzony od podstaw, wedle własnego pomysłu. Custom to niechęć do wszystkiego, co zjechało z taśmy produkcyjnej. I choć można podjąć się próby ustalenia cech takich motocykli, to prawda jest taka, że rodzajów Customów jest tyle, ilu ich użytkowników.
Czy już widzicie podobieństwa AAC-owcy? Tak właśnie postrzegamy codzienną pracę rodziców i terapeutów osób niemówiących, jako tworzenie „szytych na miarę” systemów do porozumiewania się, pomocy do komunikacji, siedzisk i pojazdów. Indywidualizacja jest podstawową zasadą, a „głos” użytkowników AAC, czyni narzędzia wyjątkowymi.
A że na co dzień funkcjonalność narzędzi wygrywa z estetyką, to od święta ulegliśmy pokusie zaproszenia na Industrial. Chcemy scustomować pomoce do komunikacji i nasze pojazdy:)
Pomogą nam w tym uczestniczący w Industrialu artyści i gościnność Marysia Chojnackiego, którego znacie już z montażu naszych zeszłorocznych filmów.
I tak Kijek postanowił odświeżyć swój wózek w stylu Rasta, Szymon marzył zawsze, by jego książka do komunikacji miała żółtą okładkę, Ania chciałaby, by na osłonie koła jej wózka przysiadł anioł, Aga zdecydowała o zamianie papierowej tablicy literowej na malowaną, a Michał nazwie swój wózek przydomkiem nadanym przez kolegę w liceum:)
Będziemy AAC-owo rozmawiać z artystami o projektach, kto wie, może prace zaczną się już na imprezie. W każdym razie nie może Was tam zabraknąć!
P.S. Dla nieobecnych, Agnieszka Bal (którą znacie już z http://www.wysokieobcasy.pl/…/1,53662,20597412,agnieszka-ba…) napisze reportaż:)

Uwaga !!! :) :)

POTRZEBNI ASYSTENCI DO WARSZTATÓW PISAK
Stowarzyszenie na rzecz Propagowania Wspomagających Sposobów Porozumiewania się „Mówić bez Słów” poszukuje 5 asystentów w ramach 8 warsztatów z komunikacji pozawerbalnej z wykorzystaniem najnowszej technologii – programu PISAK – Polski Interaktywny System Alternatywnej Komunikacji. Cykl 3-godzinnych warsztatów odbędzie się w terminie od 1.09.2016 do 18.11.2016 roku.
Wybrani asystenci mają za zadanie pomagać użytkownikom niemówiącym komunikować się z otoczeniem typu sklep, pracodawca, restauracja, miejsca użyteczności publicznej przy pomocy komputera i programu PISAK, a także dbać o czynności pielęgnacyjne. Obowiązkowe spotkanie szkoleniowe.
Zgłoszenia przyjmujemy na maila [email protected] do 4 września.
Zatrudnienie na umowę zlecenie.

Trochę śmiechu ;)

Turysta w Zakopanym wchodzi do knajpy, siada przy barze i pyta:
– Barman, co polecisz dziś do picia w ten deszczowy dzień?
– Ano, panocku, drink „Góracy”! Odpowiada barman.
– Jak to „Góracy”, co to jest?!
Barman na to:
– Widzicie, biezemy sklanecke wina…no moze być dwie…góra cy i wlewamy do garnka. Potem biezemy sklanecke piwa…no może być dwie…góra cy i wlewamy do tego samego garnka.
Następnie sklanecke wódecki…moze dwie…góra cy i wlewamy do tego samego garnecka.
Na koniec biezemy sklanecke koniacku…no moze dwie…góra cy i wlewamy do garnecka.
Garnek stawiamy na ogniu i miesając, gzejemy cas jakiś. Później nalewamy i pijemy sklanecke… moze dwie…no góra cy. Po wypiciu wstajemy…robimy krocek…moze dwa…no, góra cy!
   :)

Kawał :)

Matka z plaży woła do kąpiącego się synka: – Jasiu! Nie wypływaj za daleko! – Spoko mamo! Przecież płynę na dmuchanym kole! Matki to nie uspokaja i zwraca się do męża: – Słuchaj, idź i go wyciągnij na brzeg. Jego życie zaczęło się od pękniętej gumy i nie chcę, żeby tak się skończyło. :p