„Mówią o AAC na INDUSTRIALU” 10 września, godz. 14:00, Warszawa ul. Ordona 2A

www.customcult.pl
Skąd Stowarzyszenie „Mówić bez Słów” na motocyklowej imprezie? Cóż łączy AAC z custom’em zapytacie? Hmmm…tylko pozornie niewiele.
Custom – z angielskiego oznacza coś niestandardowego, robionego na zamówienie, bardzo indywidualnego. Customem określa się najczęściej motocykl tworzony od podstaw, wedle własnego pomysłu. Custom to niechęć do wszystkiego, co zjechało z taśmy produkcyjnej. I choć można podjąć się próby ustalenia cech takich motocykli, to prawda jest taka, że rodzajów Customów jest tyle, ilu ich użytkowników.
Czy już widzicie podobieństwa AAC-owcy? Tak właśnie postrzegamy codzienną pracę rodziców i terapeutów osób niemówiących, jako tworzenie „szytych na miarę” systemów do porozumiewania się, pomocy do komunikacji, siedzisk i pojazdów. Indywidualizacja jest podstawową zasadą, a „głos” użytkowników AAC, czyni narzędzia wyjątkowymi.
A że na co dzień funkcjonalność narzędzi wygrywa z estetyką, to od święta ulegliśmy pokusie zaproszenia na Industrial. Chcemy scustomować pomoce do komunikacji i nasze pojazdy:)
Pomogą nam w tym uczestniczący w Industrialu artyści i gościnność Marysia Chojnackiego, którego znacie już z montażu naszych zeszłorocznych filmów.
I tak Kijek postanowił odświeżyć swój wózek w stylu Rasta, Szymon marzył zawsze, by jego książka do komunikacji miała żółtą okładkę, Ania chciałaby, by na osłonie koła jej wózka przysiadł anioł, Aga zdecydowała o zamianie papierowej tablicy literowej na malowaną, a Michał nazwie swój wózek przydomkiem nadanym przez kolegę w liceum:)
Będziemy AAC-owo rozmawiać z artystami o projektach, kto wie, może prace zaczną się już na imprezie. W każdym razie nie może Was tam zabraknąć!
P.S. Dla nieobecnych, Agnieszka Bal (którą znacie już z http://www.wysokieobcasy.pl/…/1,53662,20597412,agnieszka-ba…) napisze reportaż:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *